Washington Redskins on Yhdysvalloissa NFL:ssa pelaava amerikkalaisen jalkapallon seura. Se pelaa National Football Conferencen itäisessä divisioonassa, NFC Eastissä. Seuran kotipaikka on Washington D.C., mutta kotikenttä on Landoverissa, Marylandin osavaltiossa. Redskins on pelannut NFL:n loppuottelussa Super Bowlissa viisi kertaa ja voittanut sen kolmesti, kausilla 1982, 1987 ja 1991. (Wikipedia)
Tarkoituksenani oli käsitellä ja laittaa tänne vähän kuvia juhannushäistä, joissa saimme olla osallisina. Mutta kuinka ollakaan pienoinen päänsärky yltyikin käsittämättömän kovaksi, ja yritän tässä parhaani mukaan olla liikuttamatta päätäni ja poistua tästä koneen äärestä. Niinpä saattekin nippelitietoa Washington Redskinsistä ja siihen olennaisesti liittyvän asun muutaman päivän takaa.
Tällä hetkellä muotimaailmassa on valloillaan intiaanibuumi. Olenhan sitä itsekin osittain hehkutellut, kuten tiedätte. Mutta voihan tästäkin paidasta löytää vahvat inkkaritunnelmat: collegessahan komeilee Chicago Blackhawksin kova vastustaja, katu-uskottava intiaanilogo. Voisin huolia tuollaiset sulat takaraivolleni, mitkä logon punanahalla roikkuu hiuksista.
En tiedä mikä noissa pelipaidoissa viehättää. Ja alleviivattuna vanhoissa sellaisissa. Se nostaa käden ylös, joka tietää! Tämän viininpunaisen kanssa puin basic mustat Levikset ja jalkaani lainasin siskoni Adduja. Ovat muuten täydelliset kengät kaikessa tavallisuudessaan.
Päänsärky ottaa minut haltuunsa, lopetan siis tämän höpöttelyn. Etten kuitenkaan vaipuisi masennuksen valtaan liiaksi, niin kertaan kuluneesta päivästä kolme hyvää asiaa:
1. Sateenkaari
2. Työpäivän keskellä saatu neilikkakimppu
3. Omatekemä hamppari iltapalaksi
Kerratkaahan työkin.
-Henriikka
paita/kirppis, kengät/Adidas, farkut/Levi’s, aurinkolasit/H&M, korvikset/Glitter
aevan ihastuttavan rento asu! :—-)
Kiitos. Rento on kesän ykkössana, eikö se niin oo?
nuo vintage colleget on niin ihania ! sisko yrittää metsästää itselleen, ei oo vielä löytänyt.
Toivottavasti onnistaa. Itse oon onnistunut löytämään yllättävän monta, ihan yllättäen pikkukirppiksiltä.
Sairaan siisti asu! Kaikkea siistiä säkin keksit :D
Kaikkea hönttiä minäkin keksin. Mutta olen iloinen, että kelpaa!
Voi mistä nää löyätki aina nuita paitoja! määki haluan! :)
Khihkhhih tämä on Kouvolan kylähullukirppikseltä.
oot yli söpö. JA JUMALVITA KUOLISIN NOISTA KENGISTÄ :c jos siskos kämpille murtaudutaan niin.. se en ollu minä!
No HYVÄNE AIKA elät nyt sentään kuole. Haet omasi vaikka top sportista.
intersportista ne kyllä ovat !
Aivan ihanan hauska tuo paita! Kelpais minunki vaatekaappiin :)
Kirppiksiä kiertelemään vain, niin kyllä noita kävelee vastaan yllättävän paljon. Onneksi.
Ihana paita! ♥
Kiitän kiitän!
Miten migreeni ei pysy loitolla vaikka oot niin ihana?O_o
EN TIEDÄ, kamalaa. Inhoan sitä. Ehk olen tehnyt pahojani ja nyt saan koston. Ehkä en.
sairaaaan kiva asu! rento ja simppeli mutta silti omalla tavallaan cool.
Niin, ei tässäkään loppujen lopuksi ole yhdistelty mitään niin kovin ihmeellistä. Kiitos kovasti.
Superi toi toka kuva!!
Hih kiitos. Tommonen lunkki.
ää ihana asu! mäki haluun tollasen paidan:(
Sun pitää olla oikein haukkana kirppiksillä, ehkä sellainen vielä tupsahtaakin jostain. Kiitos !