Eilen juhlittiin pitkälle iltaan. Mentiin sadetta karkuun kekkereille, Roosaliina ja minä. Oma juhla-asuni olikin jutun aiheena eilen, mutta siskokullan päälle valikoitui huuto.netistä hankittu Filippa K:n mekko, mustat nilkkurit ja Poola Katarynan korvikset. Yksinkertaista, selkeää ja kaunista.
Huomasin jo juhlan alussa, että pehmeä bolero oli hyvä valinta, mitä läheisyydentarpeeseen tulee. Jostain kumman syystä maailman pehmein vaateasiani sai kanssaihmiset halaamaan minua tavallista useammin ja tavallista pidempään. Eläköön pehmeys armottomien syyssateiden keskelle.
Ja kylläpä oli porukka panostanut. Harvemmin näkee niin vähässä määrässä neliömetrejä niin monta tuntia asujen ja asusteiden harkintaa. Eräskin upea nainen kulki papukaija päänsä päällä.
Siellä sitä oltiin, juteltiin, naurettiin ja jännitettiin tulevien voittajien puolesta. Iik iik iik!
Bloggaajia palkittiin seitsemässä kategoriassa. Tuomaristo valitsi voittajiksi seuraavat blogit:
Kaunein ruokablogi: Suvi sur le vif
Paras ruokablogi: Truly Kira
Paras leivontablogi: Yummy Baker
Kaunein sisustusblogi: Vihreä kamari
Paras sisustusblogi: RAW design blog
Kaunein tyyliblogi: Fashion Worries
Paras tyyliblogi: Stella Harasek
Ja lukijat valitsivat suosikeikseen seuraavat:
Ruokablogi: Kinuskikissa
Sisustusblogi: Valkoinen Harmaja
Tyyliblogi: Kalastajan vaimo
Muista blogeista en sinänsä tiedä, mutta huikeimmat ablodit annoin kyllä Fashion Worriesin Iidalle. Olen niin kovasti odottanut, koska universumi huomaa, kuinka UPEA hän on. Myös Stellalle ja Peetalle täydet pisteet ammattimaisesta, laadukkaasta duunista. Hauska jaottelu oli myös tämä ”kaunein” ja ”paras”.
Upea juhla, ihana avec. Hyvät juhlat tekevät kyllä terää.
Paras hetki oli, kun sai vaihtaa korot kotona herrainkenkiin ja mekon farkkuihin ja Bambi-collegeen.
-Henriikka
bongasin sut tänään messuilta!! meinasin tulla sanomaa moi , mut sitte jänistin :-D
Heehee, siellä olin kyllä vain! Olisit vaan tullut moikkaamaan :-)
Onko viimeisessä kuvassa kenties vauvamaha? ;)
HAHA arvasin, että joku kysyy. Vastaus: EI TOD, vaan Novellesta turvonnut sooda-masu.
ooo! Näyttää tosi hyvältä kaikki. Pönötysjuhlia jeee ;;+)
Kiitoskiitos kovin!
olit hyvin viehättävä, miellyttävä ja ihana,
oli kiva tavata, phihi :-)
Hihhii, samaa voin sanoa sinusta! :-)
Kiitos hirmusesti <3 Oli ihana nähä, vaikka mä taisinkin olla vielä ihan ihmeellisessä tilassa kun tulitte moikkaamaan.. :D
Itse upeus! Ei ihme, jos olitkin vähän pöhinöissäni. Aikamoinen voitto. Onnea vielä. Kyllä me vielä ehditään bondailla.
Hei, asuuko sun sisko Lestiksellä? Tunnistin mielestäni paikan kaapiston ja penkin perusteella noista ekoista kuvista :)
Siellähän hän asustelee. Ihana paikka!
Toi pörröbolero oli kyllä ihan huikea ilmestys! Tai siis sinä siinä pörröbolerossa. :)
Heehee, minä jääkarhuna :–))
hei, harmi etten ehtinyt tulla juttelemaan vaikka sut vilaukselta bongasinkin gaalassa! Olisin vain käynyt sanomassa että blogisi on todella suloinen ja pitäjänsä hyvin kaunis :)
No mutta onneksi ihana viestisi tuli näin perille. Kiitos sulo!
Hei ,varmasti jännittävä ja mieleenpainuva ilta..Hyvän asukokonaisuuden olet valinnut! T.Pia
JEP! Ilta oli kyllä ihan mainio. Kiitos paljon!
Ooh ootte upeita! Varmasti koko illan kauneimmat ja tyylikkäimmät:)
riiri
Hihihii minä ja siskoni kiitämme!
Poola Katarynan korvikset ei ikinä petä! :)
SO TRUE !
[…] suoraan nenän edestä – unelmoin yhdestä ihanan pehmoisesta jakusta, mutta sen ehti napata Henriikka! :- D Meni ainakin superhyvään kotiin, joten ei harmita enää. Valikoimassa on tällä […]