Kaupallinen yhteistyö: Nanso
Sunnuntaina on äitienpäivä. Ellen ryhdy vallan spontaaniksi, taidan tällä kertaa jäädä kotiin, ja äiti jää juhlapäivänä näkemättä. Tiedän hänen ymmärtävän enemmän kuin hyvin, että vietän reissun vuoksi ensimmäisen viikonlopun kuukauteen mielelläni miehen kanssa, joka toivottavasti tekee minusta joskus äidin. (Kyllä, puhun Jannesta. Hah, ei shokkiuutisia tällä kertaa.)
Mutta vaikka olemmekin pyhänä eri kaupungeissa, rakkaus kantaa kyllä. Miten hirveästi rakastankaan äitiäni ja onneksi saan sen aika usein myös hänelle kertoa.


Reissuani edeltävänä viikonloppuna vietimme ihanaa äiti-tytär-päivää Helsingissä. Osallistuimme timantti-kukkaworkshopiin ja loimme kumpikin upeat, elämämme ensimmäiset viralliset kukka-asetelmat. Asetelmien valmistuttua Janne otti meistä näitä elämäniloisia kuvia, joissa kiteytyy aika hyvin suhteemme ja yhteisen päivämme henki. Olimme valinneet kuvia varten Nanson uutuuksista suosikkejamme, minä omiani ja äiti omiaan.
Pidän perhearvoja ja rakkautta perheeseeni isosti esillä blogissani. Se on minulle elämän tärkeimpiä asioita. Näin äitienpäivän kynnyksellä olen miettinyt eritoten äitiäni. Tänään, helatorstain tyynessä aamupäivätunnelmassa, aloin pohtia yhteneväisyyksiämme ja eriäväisyyksiämme.
Huomasin vikkelästi, että yhteneväisyyksien keksiminen oli helpompaa. Tässä viisi samanlaista piirrettä, jotka melko nopeasti pomppasivat mieleeni.

1. Nauramme paljon, turhaan ja isosti
Vaikka isästäni on kuoriutunut vuosikymmenien saatossa koko ajan vähän iloisempi, kiitän kyllä sydämeni pohjasta äitiäni valtavasta elämänilosta. Hän on opettanut minulle, tai on oikeastaan esimerkkiä näyttämällä osoittanut, että tyhjän nauraminen on elämän suurimpia voimavaroja. Jos odottaa aina järkevää syytä isolle ilolle, joutuu monesti odottamaan tukalan kauan.
Häpesin nuorena äitini omaperäistä ja kovaäänistä naurua. Nyt tiedän omien lasteni joskus tulevaisuudessa häpeävän minua.
Ensimmäisten asujen vaatteet:
Minä: oranssi Basic-paita, musta Vekki-hame
Äiti: valkoinen Sirrus-avokauluspaita (tulee myyntiin ensi viikolla)

2. Puhumme suoraan
Olemme molemmat oppineet kantapään kautta, että kun kehotetaan puhumaan suoraan, niin sillä ei todellakaan tarkoiteta sitä. Diplomatia ei ole parhaita puoliamme, emme aina osaa koristella kermalla ja kirsikoilla mielipiteitämme ja olemme kumpikin löytäneet itsemme uudestaan ja uudestaan tilanteesta, joissa normaali kommunikaatiomme on hätkäyttänyt, hämmentänyt, loukannut tai aiheuttanut kanssakeskustelijalle muunlaisia tunnetiloja.


3. Olemme herkkiä, tunnemme vahvasti
Itkemme helposti, liikutumme helposti, tunnemme tunteita isolla skaalalla. Nyyhkin jo lapsena Tiikerin oma elokuva -leffan päätteeksi ja aistin ympärillä olevia tunteita ja esimerkiksi hengellisiä ja henkisiä asioita niin syvästi, että lapsen mieli meni välillä solmuun. Ilomme on suurta. Kuvottavat asiat eivät saa ainoastaan puistattamaan, vaan minäkin olen äitini lailla alkanut kakoa äänekkäästi. (Tämä on toinen asia, jota lapseni tulevat häpeämään.)
Toisten asujen vaatteet:
Minä: mustavalkoinen Tuuli-mekko
Äiti: oranssi Pilvi-huivi, mustaoranssi Sesam-tunika, vihreä Vekki-hame


4. Olemme valmiita seikkailuun, valmiita heittäytymään
Äitini kieltäytyy harvoin mistään, mitä ehdotan. Hän on valmis uuteen, valmis kokeilemaan. Hän aloitti lumilautailun vasta aikuisena, mutta viilettää rinteissä leikkaavaa käännöstä edelleen. Lapsena odotimme ystäväni ja ystäväni äidin kanssa Linnanmäen laitteen vieressä, kun äiti kävi läpi Topspinnin ja Spaceshotin, joihin me lapset emme vielä päässeet ja joihin äitini ystävä ei tahtonut.
Kun nyt pyysin äitiäni poseeraamaan kanssani Nanso-kuviin, hän otti junan Helsinkiin ja pisti parastaan. Hän luki upean runon häissämme, vaikka jännitti kamalasti. Hän on opiskellut viime vuosina vaikka mitä mielenkiintoista, enkä usko että mielenkiinto uutta kohtaan lakkaa koskaan. On ihana tunnistaa itseään näistä piirteistä.


5. Pidämme isosti naisten puolta
Olen feministi. Äitini on feministi, muttei varmaan ole ajatellutkaan, että sellaista termiä voisi tai pitäisi käyttää. Hänelle sukupuolet ovat sukupuolia, eivät kykyjämme määrittäviä tekijöitä. Mutta tiedän, millaiseksi viiruiksi meidän molempien silmät kapenevat, kun joku aliarvioi tyttöjä tai naisia tai epäilee kykyjämme sen vuoksi, että olemme naisia. Challange accepted. Sydämellämme ovat niin maailman, Suomen kuin lähipiirimme naiset ja tasa-arvo.
Kolmansien asujen vaatteet:
Minä: valkoinen Pilkku-paita
Äiti: Domino-yöpaita


Näiden lisäksi meillä molemmilla on muun muassa geenihauikset, malttamaton mieli ja vallattomia tanssiliikkeitä, vaan palstatila (tai helatorstai) ei riittäisi kaikkien samankaltaisuuksien listaamiseen. Mitä yhteistä sinulla on oman äitisi kanssa? Voihan olla, että toiset ovat äitiensä kanssa täysin erilaisia.
Entä miltä vaatteet näyttivät? Minusta aika ihanilta. Oma suosikkini on tuo Pilkku-paita, joka on vikassa kuvassa jo villistä pyöräilystä vähän rypyssä, kun taas ihailen miten ihanalta äitini näyttää vihreässä Vekki-hameessa ja oranssissa.
Nansolla on äitienpäivän kunniaksi loppuviikon ajan, ke-su 9.-13.5., käynnissä aikamoinen ale-kampanja: Myymälöissä kaikki normaalihintaiset tuotteet ovat -50% (myös Voguen sukkahousut ja sukat) ja verkkokaupassa tuotteet ovat 30-50% alennuksessa.

Kolmelle lukijalle on tiedossa ihan ilmainen vaateyllätys tuttuun tapaan. Kerro kommenttipoksissa mikä asukokonaisuuksista tai vaatekappaleista on suosikkisi. Vastanneiden kesken arvotaan kolme voittajaa, jotka saavat valita vapaavalintaiset Nanson tuotteet itselleen. Jätä vastauksesi 17.5. mennessä.
Nyt läppärinkansi alas ja nauttimaan helatorstain lopuista. En ollut muistanut koko päivää, vaan tajutessani sopineeni aamiais- ja lounastapaamiset kiinni olevaan paikkaan, alkoi minullekin hiljaa valjeta totuus. Ymmärränpä nyt, miksi kaikki olivat tuupanneet kevätjuhlansa ja tuparinsa eiliselle. Olen koko päivän haukotellut isoon ääneen alkuviikon ja eilisen aiheuttamia juhlaväsymyksiäni.
Ihana äiti, ihana torstai.
Äidin neuvoilla loppuviikkoon: nauretaan paljon ja syyttä!
-Henriikka
Pikellä makeet vaatteet tuossa pyöräkuvassa!
Ihana juttu teistä!
No ehdottomasti tuo vihreä Vekki-hame, joka näyttää tosi hyvältä äitis päällä!
Tuuli-mekosta tykkään eniten. Itseasiassa minulla on samasta kuosista paita itselläni vihreänä.
Basic-paita ja musta Vekki-hame toimisi myös itselläni
Nuorekas äiti sinulla =)
Tuuli mekko ?
Vihreä vekkihame, nam!
Upeita kuvia! Itselleni kelpaisi mainiosti vihreä Vekki-hame. Lempiväri ja kesävaate samassa paketissa.
Nanson valkoinen avokauluspaita.
Piken vihreä vekkihame asukokonaisuus ja Tuuli-mekko, ja se yöpaitakin toimii mekkonakin :)
Valkoinen avokauluspaita. Ihana juttu teistä?
Domino
Domino! Pitäisin varmaan mekkona, en yöpaitana, ainakin kotona! ihanat värit siinä.
Tuuli-mekkoa katselin just joku päivä, näyttää ihanalta sun päällä!
Tuulimekko on tosi kiva.
Mustavalkoinen Tuuli-mekko on lempaprini.
Minun lemppariasukokonaisuus on: oranssi Pilvi-huivi, mustaoranssi Sesam-tunika, vihreä Vekki-hame. Erityisesti vihreä vekkihame!
Tuo Domino-yöpaita. Varmasti käyttäisin sitä ihan päivisinkin!
Kaikki on ihastuttavia! Tuuli-mekko suosikki :)
Tuo Tuuli-mekko on lempparini!
Tuo äitisi oranssi-vihreä asu tietty! Enemmän värejä elämään ✨.
Oranssi paita ja musta vekkihame on lempparit!
Tuo äitisi yhdistelmä oranssi Pilvi-huivi, mustaoranssi Sesam-tunika, ja vihreä Vekki-hame on oma suosikkikokonaisuuteni.
Äitisi mustaoranssi tunika on ihana! :D Olen itse jotenkin mummoutunut vuoden aikana ja käynyt mummin vaatekaapilla vaatevarkailla. Tuo tunika on sellainen vaate, joka sopisi niin mumskin kuin itseni vaatekaappiin! :)
Yöpaita on tosi kiva, myös avokauluspaita ja sun oranssi basic paita oli ihania! :)
Kaikki ovat ihanat, erityisesti vihreä vekkihame :)!
Ihanan iloisia kuvia, näistä tuli hyvälle tuulelle :)
Nanson valkoinen avokauluspaita on upea!
Pilkkupaita on kyl kova!
Vekki-hame
Kaunis postaus! Minun suosikkini mallistosta on pitkä musta mekko!
Vihreä hame on aivan ihana!
Valkoinen avokauluspaita on tosi ihana :-)
Samoin tuo Tuuli-mekko :-)
En osaa päättää suosikkiani…. Ihania ovat kumpikin.
Molempien vekki hameet näyttävät upeilta! Ja ihana kuulla millaisia samankaltaisuuksia teillä in ja samalla oppia sinusta lisää :)
Blogisi on muuten mahtava ja ihana lukea reissuistasi varsinkin eri kansallispuistoihin (sekä yleinen eräjormailu :D). Lisää haluaisin postauksia erilaisista ekologisista vaihtoehdoista ja muutenkin luontoon liittyen!
Pilkkupaita jos on pakko yksi valita, kivoja kokonaisuuksia kyllä kaikki!
Valkoinen avokauluspaita on ihana! <3
Oranssi paita ja musta velli. Ihania kuvia ja juttu oli mainio. Tänään viimeksi vanhemman tyttären kanssa naurettiin jotakin, missä olin itse aivan kuin äitini – ja jotakin, missä hän on kuin minä. Teidän listallanne oli myös tuttuja asioita?
Tää korjaava..??…musta vekki!
Tuo valkoinen kauluspaita on suosikkini :)
Tuo valkoinen avokauluspaita on kyllä ihana! ?
Tuulimekko ilman muuta!
Domino-yöpaita ja asusteet. Aivan ihana!
Tuuli mekko <3
Musta vekkihame ja tuo valkoinen Sirrus-paita!
Vihreä hame on täydellinen!
Minusta viimeinen kuva on ihana <3 ja vaatteista kivoin on minusta Domino-yöpaita. Onneksi en ole ainoa, jonka mielestä sitä voisi käyttää päivisinkin!
Pilkku paita!
Oi, ihana tuo Vekki-hame, molemmissa väreissä! Itselleni valkkaisin ehkä mustan – olisi helpompi yhdistää minkä vain väriseen yläosaan :)
Valkoinen avokauluspaita on aivan ihana !!! ❤
Sesam+Vekki-yhdistelmä on upea! <3
Vihreä vekkihame on ihastuttava! Saisi minutkin käyttämään hametta, jos se näyttäisi päälläni noin hyvältä kuin äidilläsi. :)
Tuo äitisi oranssi-vihreä-asu on kerrassaan hurmaava! Vaikea päättää suosikkia, sillä Vekki-hame mustana ja Tuuli-mekko ovat myös ihastuttavia. Kauniita naisia, tuotte sanatonta iloa!
Toi vihreä vekkihame on upea! Ja äitisi on upea siinä asukokonaisuudessa, vaikka se itselle tuntuisi vähän liian värikkäältä. Ihailen myös äitisi rohkeutta pukea yöpaita aivan coolisti päiväasuksi. Mahtava nainen!
Tuuli-mekko näyttää tosi kivalta. Ihanan nauravaisia olette. :)
Ooh Sirrus-paita ja vekkihame on lempparit!
Ihania kuvia!
Domino-yöpaita on ykkönen!! :)
Ihania asukokonaisuuksia! Suosikkini on vihreä Vekki-hame ja Pilkku-paita, ehkä nekin voisi yhdistää :)
Pilkku-paita. Jos sellainen on kaapissa (puhtaana ja silitettynä) ei tarvitse miettiä, mitä laittaisi päälle.
Tuo pilkku-paita on kyllä äärimmäisen upea!
Oranssi ja musta kolahtaa aina! Eli ehdottomasti oranssi basic paita ja musta vekkihame ❤️
Postausta lukiessank aloin heti miettimään yhteispiirteitä äitistäni ja minusta. Meillä samoja kuten nauretaan isosti, puhutaan suoraan…. ollaan lapsellisia ja lauletaan karaokea kotona kuuntelemalla youtubea ?
Pilkku-paita ja Tuuli-mekko on ihanat!
Vekki-hame! Ihania kuvia?
Toisessa asussa äidin yhdistelemät vihreä hame, oranssi tunika ja huivi! En varmaan käyttäisi koko kesän aikan mitään muuta :)
Suosikkini on ehdottomasti vihreä vekki-hame!
Ekan kuvan vaatteet! Ihana oranssi ja muuten selkeys ?
Ihana hyvän mielen juttu taas kerran?Sesam-tunika mustaoranssi on hienoin. Mukana.
Oranssi Basic-paita, koska oransseja vaatteita ei ole liikaa tarjolla ja se on vaan maailman kaunein väri :)
Sirrus avokauluspaita on mun suosikki :)
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita on aika ihana!
Vihreä hame ja oranssi! Ihana ihana.
Oranssi t-paita ja musta alaosa ❤
Vihreä vekkihame ja oranssi paita ovat omat suosikkini. : )
Sirrus avokaulus paita, sopii äidille ja tyttärelle.
vihreä Vekki-hame on ihana!
oranssi Basic-paita, musta Vekki-hame
Ihania iloisia kuvia!
Suosikkini on valkoinen avokauluspaita.
Kaikki asukokonaisuudet ovat todella kauniita teidän päällänne!
Toi vihreä hame on niin kiva! Ja ihanan pirteitä kuvia :)
Tuuli-mekko näytti ihanalta! ?
Vihreä hame on upea!
Tuuli-mekko! Siksi että se on omaan makuuni, mutta samalla mulle tuli äiti-tytär-kuvien inspaaman heti fiilis et hei, tässä vaate josta äitikin todella tykkäisi! Nyt siis pyhästi vannon ja lupaan, jos voitto napsahtaa kohdalle, se jaetaan äitin kanssa, onhan hän minut aikoinaan Nanson tuotteisiin tutustuttanut, yläasteiässä kävin aina äidin kanssa kotikaupunki Nanso-Outletissa, sääli ettei sitä ole enää ?
Domino-YÖPAITA?! Ei näytä yhtään yökkäriltä! :D Se olis ehdottomasti mun vaate! Mun äiti varmaan diggais tosta valkoisesta paidasta tuon kaula-aukon takia :)
Te olette mahtava kaksikko <3
Tuuli-mekko!
Pilkku-paita!
Yöpaita???avokauluspaita? Tuuli mekko?
Tuuli-mekko on ihana
Vekkihameen ja oranssin Basic-paidan yhdistelmä on maukas! Siitä diggailen eniten, vaikka kaikki kuvat on ihanan elämänmakuisia. :)
Domino-yöpaita on tosi hieno ja värikäs. Käyttäisin sitä päivällä.
Sirrus-paita
Tuuli-mekko on ihana!
Mustavalkoinen Tuuli mekko on ihana.
Sesam- tunika on suosikkini!
Ui juukelis kun tuo vihreä Vekki-hame on hieno! Se pukee ainakin äitiäsi erinomaisesti.
Tuuli-mekko (ah mikä ihana nimi!) on lempparini.
Tuo tuulimekko on ihana ja oranssi huivi myös erityisesti!
Pilkku-paita ois aika mieletön! Sun äiti on varmasti ihana!
Sirrus-avokauluspaita sopisi varmaan minullekin.
Vihreä vekki-hame on makea!
Rakastuin Tuuli-mekkoon samantien. Ihana!
Sirrus avokauluspaita ois ihana ?
Vekkihame- ihana tuo vihreä mutta monikäyttöisenpi olisi musta erilaisten yläosien kanssa
Tuuli-mekko on vallan ihana!
Valkoinen pilkkupaita on ihana!
Suosikkini on tuo domino yöpaita. Näyttää hyvin päivävaatekelpoiselta!
Mahtavaa, että äitisi suostui kuviin, mutsisi vie kyllä voiton näistä kuvissa :). Suosikkini on nuo pyöräily-kuvat ja vaatteet
Basic-paita on minun suosikkini.
Tuuli-mekko!
Tuuli-mekko ihastuttaa!
Voi kunpa saisi itsellekin tuollaisen Tuuli-mekon :)!
Ekoissa kuvissa teidän päällä olleet paidat näytti ihanilta, varsinkin tuo valkoinen?
Tuuli-mekko. Monikäyttöinen asu. ☀️
Ihana kirjoitus! <3 Tykkäsin sekä sun mustasta, että äidin vihreestä vekki-hameesta!
Ihania naisia, ihania asuja! Vaan jos yhden tulee olla ylitse muiden niin kyllä se on tuo Sesam-tunika :)
Vihreä vekki-hame
Äitin vihreä hame yhdistettynä oranssiin yläosaan!
Sirrus, siis ihan pakko saada ?
Tuo valkoinen sirrus paita on suosikkini. Muutkin vaatteet kyllä ihania. Teillä näytti äitisi kanssa olevan hauska päivä, näytätte niin iloisilta kaikissa kuvissa.
Sirrus-avokauluspaita ja musta vekkihame
Tuuli-mekko. ? Olen etsinyt sopivaa mekkoa esikoiseni nimiäisiin ja nyt se taisi löytyä!
Domino yöpaita on aivan ihana! Olen monestikin katsellut Nanson yövaatteita sillä silmällä, että niistä monet kävisi oikein hyvin myös ihan päiväpukeutumiseen, kuten vaikka just tää Domino. :)
Vihreässä vekkihameessa olisi ihanaa pyörähdellä!
Vekki-hametta olen ihastellut jo pitkään! Molemmat värit kiehtovat.
Äitisi oranssissa yläosassaan ja vihreässä vekkihameessaan on kerrassaan ihanan energinen näky!
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita, hihoissa kivat solmut.
Tuuli-mekko :)
Iso peukku tyhjännauramiselle! Ihana tuo vihreä vekkihame <3
Äidin domino yöpaita on kiva !
Kauluspaita
Vekkihame ❤️ Sellainen olisi ihana lisä kesään!
Niinhän se on, ettei omppu kauas puusta ikinä putoa. Ihanat te <3 ainiin ja pilkkupaita on upea! :)
Vihreä hame oranssin huivin kanssa on ihana! Hieno tunnelma ja tosi tyylikäs äiti!
Sirrus-paita on suosikkini.
Tuulimekko saa siihen pukeutuneen näyttämään kivalta. Pidän vaatteissa myös oranssista väristä. Yhteinen päivänne on ollut hauska! Onnellinen se nuori nainen,jolla on mukavaa ja rentoa nauravan äitinsä kanssa. Naurakaa niin että raikuu!
Pilkkupaita ja oranssi huivi-väriä päivään!
Sirrus kauluspaita on superkaunis, vaikka kauniita nuo kaikki asut kyllä ovat.
Sirrus-paita ?
Tuuli-mekko on ihastuttava.
Musta oranssi tunika ja vekki hame
Tuulimekko kaunis on!
Tuulimekko se on tyylikäs baskerin kanssa!
Ihana juttu! Valkoinen Pilkku-paita on suosikkini!
Äiti: valkoinen Sirrus-avokauluspaita. Tuohan sopii kaiken ikäisille naisille! Kaunis, uusi klassikko.
Vihreä vekkihame on keväisen kevyt.
Äidin yöpaidan huolisin.
Valkoinen Sirrus avokauluspaita ?
Haluan osallistua arvontaan
Domino Yöpaita mukavin
Äitisi asu toisessa kuvassa, vihreä hame ja oranssi yläosa. Ihanan räväkkä! En itse olisi keksinyt yhdistää, mutta nyt tahdon myös!
Avokauluspaita oli niin hieno!!
Tuuli mekko näyttää ajattomalta ja asusteilla siitä varmasti saa hyvinkin erinäköisen. Äitisi vaikuttaa ihanalta haasteisiin heittäytyjältä, kaikki eivät pyöräilisi yöpaidassa, vaikka se kyllä mielestäni näyttää melkein enemmän mekolta kuin yöppäriltä- ihanan värikkäältä sellaiselta!
Tuuli-mekko on tosi kaunis!
Äidin yöpaita yllätti. Se oli kiva mekko. Tyttärellä valkoinen paita samoin, kiva farkkujen kanssa. Tuulimekko ja musta baskeri kruunasivat kokonaisuuden. Haluaisin viettää tyttäreni kanssa samanlaisen yhteisen päivän työelämän päätteeksi.
Sirrus avokauluspaita olisi valintani monipuolisuuden vuoksi, mutta asu, joka äidilläsi on yllä (vihreä vekkihame yhdistettynä oranssiin) kolahtaa eniten. Aivan ihana kokonaisuus!
Toi pilkku- paita on tosi ihana!
Domino yöpaita oranssina on aivan ihana! Samoin Tuuli-mekko.
Sirrus-paita! Tarpeellinen ja tyylikäs.
Tuo valkoinen sirrus-paita on ihana! Samoin kun juttu sinusta ja äidistäsi!
Sirrus-paita, aivan mahtava!
Tuuli-mekko!
Ihania kuvia taas kerran!
Mun suosikit on Vekki-hame ja Tuuli-mekko ja veikkaan, että äiti vastaisi ihan samalla tavalla. Meille on useamman kerran käynyt niin, että ollaan toisistamme tietämättä ostettu tai tehty samanlaisia vaatteita ja tavatessamme sattumalta pukeuduttu aivan samanlaisiin asuihin. Hauskaa, kuinka samanlaisia lopulta ollaankin!
Mustavalkoinen Tuuli-mekko on minun suosikki.
Domino yöpaita liilana on aivan nami nami ?
Domino -yöpaita on hieno :)
Vihreä vekkihame on ehdoton suosikki❤️ ihana juttu❤️
valkoinen avokauluspaita saatava
Tuo vihrea vekki-hame on aivan ihana!
Tuuli-mekko mustavalkoisena on kiva.
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita ja vihreä vekki hame!
Viimeisissä pyöräilykuvissa äitisi päällä oleva kauniin värinen mekko on suosikkini. Aijai, kelpaisi kesäfiilistelyhetkiin!
Domino yöpaita, pitäisin mekkona!
Ihana juttu! Mä tykkäsin eniten valkoisesta Sirrus avokaulus paidasta. Niin raikkaan kepeä!
Valkoinen Pilkku-paita ja Domino yöpaita
Sirrus paita.
Sesam- tunika
oi ihana juttu ja ihania kuvia! tuo sun äidin vihreä vekkihame ja oranssi paita on kyllä aivan ihana kombo, voisin koska vain laittaa saman vaatetuksen ylleni :)
Ihania yhteisiä asioita äidistä ja tyttärestä. Heti aloin miettiä omiani.
Mutta ihanin asukokonaisuus. Miten vaikeaa! Sirrus-paita tai Tuuli-mekko. Hmm: Tuuli-mekko!
Vekki-hame.
Vaikea valinta, ehkä Sirrus-paita tai Tuuli-mekko vetää pisimmän korren! :-)
Äitisi oranssi-vihreä asukokonaisuus on ihanan raikas! Just hyvä näin alkukesään. Hameen kelpuuttaisin omaankin vaatekaappiini!
Domino-yöpaita
Tuuli-mekko on suosikkini :)
Pilkkupaita ja tuuli-mekko! ❤️
Vihreä hameasu on aivan superihana! En tajuais ite yhdistää noita värejä. <3_<3
Sirrus paita olisi NIIIN mun juttu, koska aika moni muu Nanson vaate kaapistani löytyy ;). Toisaalta ootan sitä uutta haalaria.
Sirrus-paita sopisi hyvin osaksi kesävaatetustani. Täytyy käydä sovittamassa. Mukavan mutkattommat poseeraukset molemmilta.
Katri
Vihreä Veikki-hame on ihana!
Vekki-hame on mieletön!
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita on valintani
Tuo mustavalkea mekko sun päällä. Täydellinen malli ja yksinkertainen kuvio, mutta olematta tylsä.
Vihreä vekki hame oranssin paidan kanssa äitisi päällä. Hienot ja vauhdikkaat kuvat teistä.
Domino yöpaita on niin siisti mekko. Itsellänikin on yksi Nanson yöpaita etelässä hellemekkona; mukava ja käytännöllinen.
Kyllä tuo Tuuli-mekko tai Domino-yöpaita on ihanimmat omaan makuun :) Samojen valintojen uskoisin sopivan tyyliltään, väreiltään ja malliltaan myös oman äitini päälle <3 ..jolle itseasiassa voiton soisin annettavaksi, jos kohdalleni sattuisi osumaan.
Aurinkoisia kuvia! Vaatesuosikkini on musta Vekki-hame.
Polkupyöräkuvien mekko ja neule :)
Sirrus-avokauluspaita on niin ihana! Ehdottomasti mukaan arvontaan!
Upeaa että Nanso on tehnyt paluun muodikkaiden vaatteiden valmistajana! Ihana avopaita sekä kauluspaita!
Toiset asukokonaisuudet on ihanat!
Ensimmäinen asukokonaisuus, jossa sinulla oranssipaita ja musta hame.
Mustavalkoinen Tuuli-mekko on ihana :)
Domino-yöpaita, näyttää kivalta mekolta!
Musta Vekki-hame on mielestäni ihana :)
Ihanan kesäinen tuo valkoinen sirrus paita☺Oranaai huivi on todellinen väriläiskä!
Tuulimekko on kiva ja vähän erilainen.
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita on ihana <3 ja Vekkihamekkin on tosi kiva :)
Kaikki asut näyttää kivoilta, mutta tuo vihreä väri Vekki-hameessa on ihan mieletttömän upea!
Mustavalkoinen Tuuli-mekko on suosikkini.
Vihreä Vekki-hame. Tervetullutta väriä kesään.
Domino-yöpaita miellytti silmää. Nansolla on paljon yöpaitoja, jotka palvelevat myös mekkoina.
Ihanan iloisia kuvia! Ja niin, oma suosikkini vaatteistanne on äitisi valkoinen Sirrus-avokauluspaita.
Valkoinen pilkkupaita ja oranssi huivi.
Musta vekkihame, sopisi omaankin käyttöön :)
Tuuli-mekko on suosikkini :)
Mustavalkoinen Tuuli-mekko oli suosikkini <3
Siis nuo vekkihameet!! Olen niin pitkään etsinyt juuri tuollaista kevyttä ja liehuvaa pieni vekkistä, ja ei luulisi, että on vaikea löytää, mutta on!! Ne on kaikki jotakin keinonahkaa tai muovia tai vähintäänkin niissä on glitter hippuja… aina!!
Kiva juttu! Kuvien perusteella ihanin vaate oli vihreä vekkihame.
Valkoinen Sirrus-avokauluspaita on ihana! :)
Siis tuo äitisi yllä oleva domino YÖPAITA :D Menisi mulla kyllä ihan mekkona! Ihana!
Äidin mustaoranssi tunika huivin kera yhdistettynä vihreään vekkihameeseen – mahtava kombo!
Valkoinen Pilkku-paita!
Suosikiksi valikoitui päälläsi ollut eka asu, oranssin ja mustan liitto pisti aurinkoisena silmään niin ihanasti :)
Toisten asujen vaatteissa on tosi hienoja juttuja!
Sirrus paita ja musta vekkihame olis ihanat
Sirrus-avokauluspaita näyttää makealta! Suosikkini.
Sirrus – avokauluspaita sopisi mun vatekaappiin vallan mainiosti :)
Vihreä Vekki-hame oli mun suosikkini!
Yöpaitakokonaisuus miellytti. Itselläni puolestaan Nanson trikoomekko yöpaitana. Tälläinen monikäyttöisyys kiva juttu.
Pilkkupaita, ihana!
Sirrus-avokauluspaita näyttää hyvältä.
Valkoinen pilkkupaita olis tosi cool Milanon kaduilla!
Pilkku-paita :)
Sirrus-avokauluspaita näyttää kivalta!
äitisi oranssi-turkoosi yhdistelmä on ihana!
Musta-valkoinen tuuli-mekko :)